Як продовжити лікарняний під час відпустки?

Під час відпустки можна отримати лікарняний лист в такому ж порядку, як в будь-який інший час. Виходячи з ст. 11 Закону про відпустки та ст. 80 КЗпП при тимчасової непрацездатності працівника, яка настала під час відпустки, і підтвердженої лікарняним листом, щорічну відпустку можна продовжити або перенести на інший період. Це правило відноситься і до додаткових відпусток, що надаються за ст. 19 Закону про відпустки працівникам, які мають дітей.

Рішення про продовження або перенесення відпустки приймається за згодою між роботодавцем і працівником. Працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про причини продовження або перенесення відпустки, не пов’язаної з нещасним випадком на робочому місці, і про рішення продовжити його або перенести на певний термін. Законодавством дозволено продовжувати відпустку не на весь період непрацездатності. Його можна розбити на частини, які використовувати для продовження і перенесення на інший час.

У разі перенесення відпустки працівник повинен написати відповідну заяву, для його продовження документальним підставою є лікарняний лист. Роботодавець повинен видати офіційний наказ про продовження або перенесення відпустки цього працівника.

Якщо працівник не виходить на роботу, не повідомляючи роботодавця, той має право встановити йому прогули і звільнити з посиланням на ст. 40 КЗпП (частина 1, п. 4).

Перенесення відпустки або лікарняного?

Якщо відпустка продовжується на весь період хвороби, проводити перерахунок відпускних немає необхідності, досить просто нарахувати гроші за лікарняним листком.

Якщо ж відпустка переноситься, і між його першою і подальшої частинами є хоча б одноденний проміжок, відпускні нараховують заново, виходячи з нового розрахункового періоду.

Оплата лікарняного листа

Лікарняний лист, отриманий під час відпустки, розраховується і оплачується як будь-який лист непрацездатності, отриманий в робочий період — розраховується середньомісячна заробітна плата працівника, визначається страховий стаж і не страхові періоди і в 10-ти денний термін проводиться нарахування виплат.

Оскільки законодавством дозволено продовження або перенесення відпустки, під час якого працівник захворів, оплата лікарняного листа здійснюється на загальних підставах, тобто період, який працівник прохворів, перебуваючи у відпустці, вважається як би робочим.

Згідно із законодавством лікарняний лист, виданий під час відпустки, оплачується не завжди. Чи не оплачують листок непрацездатності, виданий під час навчальної відпустки, відпустки за свій рахунок, у зв’язку з вагітністю та пологами, догляду за дитиною або членом сім’ї під час оплачуваної щорічної відпустки. Таке положення встановлено, так як в цей період працівникові не потрібно обгрунтування для невиходу на роботу, а виплати або вже виробляються, або не видаються за заявою самого працівника, як у випадку з відпусткою за свій рахунок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

*

code

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: